Spændende finalespil venter

Vis menu
22. dec. 2019

Seniorspillerne kæmper om Bornholmsmesterskaberne

Så er programmet for de afgørende kampe for RIK seniorspillernes indendørsturnering på plads. Finalerne afvikles i Åkirkebyhallen søndag den 19. januar.

Klubbens bedste kvindelige spillere skal i deres indledende pulje op imod Viking 1, Viking 2 og Knudsker. Stævnets anden pulje har deltagelse af Hasle, Svaneke, ÅIF og ØIF. De to bedstplacerede hold fra hver pulje møde i semifinalespillet.

Favoritterne i de to puljer er henholdsvis Viking 1 og ÅIF

Se RIKs kampprogram for puljespillet > HER

Også klubbens seniorspillere skal i ilden. Her har RIK tre hold videre til finalespillet. I pulje 1 skal RIK 2 op imod Nexø, Svaneke og ÅIF, medens RIK 1 og RIK 3 skal op imod Knudsker 1 og Knudsker 2.

Favoritter i de to pulje er henholdsvis ÅIF fra pulje 1, medens et af de to RIK hold har favoritskabet i pulje 2.

Kampprogrammet for RIK 2 > HER

Kampprogrammet for RIK 2 og RIK 1 og 3 > HER